Новини ICBAC


04/12/2020

Україна: інвестиційна гавань в часи змін

Онлайн Конференція 11.12.2020

Запрошення

Запрошуємо Вас на першу щорічну міжнародну конференцію «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», яку організовує урядовий Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, що відбудеться в онлайн форматі 11 грудня 2020 року.

Захід стане інтерактивною платформою для інформування міжнародної та української інвестиційної спільноти щодо прогресу реформ і розвитку інвестиційного клімату в Україні протягом 2020 року та відповідні стратегічні плани держави на 2021 рік.

Програма конференції складається з 10 інтерактивних дискусійних панелей за участі понад 30 спікерів.

Користуючись нагодою, звертаємо Вашу увагу, що в даній конференції візьмуть участь керівники трьох членів ICBAC: Альфред Ф. Праус, Генеральний секретар ICBAC і Президент Українсько-Австрійської Асоціації, разом з Геннадієм Чижиковим, Президентом Торгово-промислової палати України, у панелі з питань релокації виробничих потужностей в Україну о 16:15. В панелі о 17:45 Зенон Потічний, Президент Канадо-Української торгово-промислової палати, буде говорити про побудову "інвестиційних мостів" між регіонами України та міжнародним бізнесом.

З подією Ви можете ознайомитися за посиланням.

Конференцію буде проведено в онлайн форматі двома мовами: українською та англійською. Під час трансляції буде забезпечено синхронний переклад.

Реєстрація для участі за посиланням.

UKRAINE: INVESTMENT HARBOR IN THE TIME OF CHANGE


20/11/2020

Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта

"Лише завдяки модернізованій системі Україна зможе утримати молодь у країні і потенційно залучати додаткові кадри з-за кордону."

19 листопада 2020 року за ініціативи Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) було проведено форум «Передумова для майбутніх інвестицій – сучасна освіта» з метою обговорення пріоритетних завдань, важливих у питанні розвитку сучасної системи освіти, яка задовольнятиме потреби економіки та сприятиме внутрішнім та іноземним інвестиціям у неї. Також були детально обговорені теми професійно-технічної підготовки, зокрема розвиток дуальної освіти в Україні, а також формування бренду роботодавця та реформування трудового законодавства в Україні.

Нагадаємо, що Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 9 двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, і разом вони об'єднують понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

Члени ICBAC висловлюють свою подяку спонсорам Форуму ДТЕК та Bosch, а також блискучим спікерам та аудиторії.

Щоб переглянути запис Форуму англійською мовою: https://youtu.be/2wZAgzA4TCY

Щоб переглянути запис Форуму українською мовою: https://youtu.be/KQgWlSy60ts

Для Вашої зручності - Програма Форуму.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти в Прес-релізі, а також до Вашої уваги фотографії з події

На прохання глядачів, доступні презентації спікерів

За підтримки:

sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum


11/11/2020

Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта

ФОРУМ ICBAC 19 листопада 2020 року

Запрошуємо Вас на Форум ICBAC «Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта», що проходитиме 19 листопада 2020 року.

Професійна освіта за міжнародними стандартами є безперечно однією з найважливіших передумов для залучення інвестицій. Тому Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні ICBAC вирішила підготувати форум на відповідну тему, що пройде в основному в цифровому форматі з двомовною прямою трансляцією, забезпечуючи безпечний простір для відвідування звідусіль всім бажаючим.

Щоб приєднатися до Форуму англійською мовою: https://youtu.be/2wZAgzA4TCY

Щоб приєднатися до Форуму українською мовою: https://youtu.be/KQgWlSy60ts

Програма додається до вашої уваги.

Будемо вдячні за Вашу реєстрацію за адресою generalsecretary@icbac.org (будь ласка, вкажіть своє ім’я, компанію та свій email).

До зустрічі!

Захід відбудеться за підтримки:

sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum


9/10/2020

Зустріч з т.в.о. Міністра енергетики України Ольгою Буславець

9 жовтня представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ІСВАС) зустрілися з т.в.о. Міністра енергетики України Ольгою Буславець обговорити важливі для українського бізнесу та іноземних інвесторів енергетичні питання та визначити напрями потенційної співпраці з Міністерством.

Нагадаємо, що Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 9 двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, і разом вони об'єднують понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

У ході зустрічі представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні мали нагоду обговорити з т.в.о. Міністра енергетики України низку питань, серед яких ЕСУ 2035, умови під’єднання до електромереж, технології Smart Grid та модернізація електромережної інфраструктури, cтимулююче тарифоутворення (RAB-тарифи), гідроенергетика, "зелені"облігації та енергоефективність, зобов’язання за простроченими до сплати "зеленими" рахунками та їхній вплив на ПІІ, затримки з підписанням УРП, прозорість у формуванні цін, стратегії щодо гідрогену, атомної енергетики та "зеленого" енергетичного переходу.

Пані Буславець детально окреслила заходи у реформуванні окремих сфер енергетики, які наразі впроваджуються міністерством, зокрема, у галузях гідроенергетики, "зеленої" енергетики, атомної енергетики, і закликала представників ICBAC ділитися досвідом та висловлювати своє бачення щодо шляхів покращення ситуації на національному енергетичному ринку.

“Енергетика України – дуже привабливий сектор з точки зору інвестицій. Впровадження стимулюючого тарифоутворення відкриває широкі можливості для інвестицій з точки зору модернізації мережі. Саме тому Міністерство підтримує перехід на RAB-тарифи та працює над тим, аби підхід було покращено. Ми ведемо дискусію з Регулятором та експертами щодо зваженого підходу з метою наявності фінансового ресурсу для модернізації мережі та позбавлення інвесторів необхідності сплачувати за створення потужності. Відтак, приклади представлених в ICBAC країн щодо стимулюючого тарифоутворення для підкріплення позиції Міністерства перед Регулятором були б дуже цінними у питанні покращення існуючого рішення та акумуляції необхідних ресурсів для модернізації мережі, а звідси – умов для інвестування.” – зазначила т.в.о. Міністра енергетики України Ольга Буславець.

Генеральний секретар ICBAC Альфред Ф. Праус запевнив, що члени Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні відкриті до поглиблення діалогу з Міністерством, готові співпрацювати, ділитися досвідом і надавати свою підтримку задля покращення бізнес-клімату в країні та подальшого зростання її економіки.

Подивитися фото.


24/07/2020

Зустріч з Леваном Варшаломідзе та Сергієм Цівкачем

Сьогодні представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) зустрілися з Секретарем Національної інвестиційної ради Леваном Варшаломідзе та Головою Правління UkraineInvest Сергієм Цівкачем з метою обговорення стану інвестиційного клімату України, процесів різноманітного характеру, що впливають на нього, та кроків української влади, необхідних для того, аби Україна була цікавою інвесторам.

Питання у сфері державних закупівель, відновлювальних джерел енергії, податків та ринку глибинної переробки були серед обговорюваних тем. Учасники також торкнулися важливості верховенства права, та визначили завдання розбудови довіри одним з ключових у питанні розбудови сприйняття України світом як надійного партнера для ведення бізнесу.

Пан Варшаломідзе наголосив, що одним з пріоритетів уряду є встановлення прямого контакту з бізнесом, в той час як представники ICBAC висловили можливість надати експертів зі своїх членів для роботи над питаннями покращення бізнес-клімату в Україні.

Учасники домовились про активну бізнес-орієнтовану співпрацю.


13/07/2020

Ми раді поділитися з Вами запрошенням на дводенну Онлайн Конференцію, яку організують Міжнародний Трейд-клуб (МТК) та члени Дніпропетровської торгово-промислової палати 4-5 серпня 2020 року.

Програма передбачає сесію коротких презентацій можливостей та перспектив співпраці з боку членів МТК, а також переговори в форматі B2B. Більш детальну інформацію Ви можете знайти у додатках ( Запрошення, Програма ), та/або звернувшись до п. Олександра Ванідовського, Виконавчого Секретаря МТК (a.vanidovsky@gmail.com, +380969400060).
Участь у конференції безкоштовна.

Підтвердіть свою участь, будь ласка, п.Ванідовському до 21 липня 2020 року.


09/07/2020

Зустріч з Прем'єр міністром України

Сьогодні Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій в Україні (ICBAC) мала зустріч із Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, з метою зміцнення та поглиблення діалогу бізнесу з Урядом України для сприяння розвитку кращих умов для ведення бізнесу.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти тут а також до Вашої уваги фотографії з події.


02/07/2020

Заява ICBAC стосовно відставки Голови НБУ Якова Смолія

Рада ICBAC глибоко стурбована розвитком подій у світлі вчорашньої раптової заяви Голови Національного Банку України Якова Смолія про бажання піти у відставку, з посиланням на постійний політичний тиск як причину, і звертається до Президента, Уряду та Парламенту із закликом дотримуватися попередньої траєкторії та не дати Україні знову потрапити у фінансову кризу.

Повний текст заяви - у вкладенні.


23/05/2020

ICBAC на підтримку заяви USUBC щодо "зеленого тарифу"

ICBAC повністю підтримує заяву нашого члена Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) щодо останніх перемовин стосовно «зеленого тарифу» в енергетичному секторі України, направлену до Офісу Президента, Офісу Прем'єр-міністра, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства закордонних справ, Посольства України в США та Посольства США в Україні, Офісу Національної інвестиційної ради, UkraineInvest, Ради бізнес-омбудсмена та ін.

До Вашої уваги Заява USUBC.


19/05/2020


21/04/2020

ICBAC на підтримку української економіки та бізнесу у час коронавірусу

Пану Володимиру Зеленському
Президенту України
Пану Денису Шмигалю
Прем’єр-міністру України
Пану Дмитру Разумкову
Голові Верховної Ради України

Тема: Стосовно кризи, спричиненої пандемією коронавірусу

Шановні пп. Президенте, Прем’єр-міністре та Голово Верховної Ради!

Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 10 українських та закордонних торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, зазначених нижче, які об'єднують понад 9000 компаній, що представляють більшість роботодавців в Україні, та тих, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

ICBAC вважає, що COVID-19 становить величезну загрозу для глобального здоров'я, як фізичного, так і економічного. Наші країни запровадили комплекси заходів, які включають різної інтенсивності тестування, відстеження носіїв та карантиноподібні режими з різним ступенем успіху, та з єдиним беззаперечним фактом - раннє визнання проблеми сприяє нижчому рівню захворюваності. Політики опинилися перед важким вибором: знизити безпосередню взаємодію до мінімуму, щоб зупинити поширення інфекції, і отримати значне падіння ВВП, або дозволити бізнесу хоч трохи вести діяльність, щоб мінімізувати безробіття, і отримати ризик більш широкого поширення вірусу. Занадто швидке відновлення економічної діяльності, хоча і бажане з економічної точки зору в короткостроковій перспективі, може також спричинити новий спалах інфекції.

Україна є досить вразливою в питаннях охорони здоров'я та економічних ризиків, короткострокових та довгострокових, що спричинені пандемією. Ми розуміємо, що Україна як країна з висхідною економікою здатна виділити доволі обмежені кошти на заходи з підтримки охорони здоров’я, а також на підтримку бізнесу, щоб допомогти роботодавцям утримувати персонал, навіть на умовах неповного робочого дня в ці скрутні часи.

ICBAC вітає останні дії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо часткового зменшення економічного та регулятивного тиску на бізнес в цих надзвичайно напружених умовах та створення Ради з питань економічного розвитку України при Прем'єр-міністрі України. ICBAC та її асоціації-члени готові надавати допомогу владі України в розробці комплексного пакету антикризових заходів, у тому числі шляхом обміну досвідом країн асоціацій-членів.

Члени ICBAC вважають, що для зведення до мінімуму наслідків кризи, спричиненої COVID-19, влада України повинна визначити найнагальнішими завданнями наступні,взявши їх до ретельного опрацювання найближчим часом:

(1) Забезпечення фінансування значного бюджетного дефіциту, включаючи продовження співпраці з МВФ, який би розблокував інші джерела фінансування, та з іншими міжнародними фінансовими установами (МФУ), отримання двосторонньої допомоги від інших держав та міжнародних організацій, таких як ВООЗ, спрямованих безпосередньо на протидію, попередження і подолання наслідків COVID-19 для здоров'я;

(2) Підтримання стабільності банківської системи та запобігання неминучого ризику збільшення проблемних та непрацюючих кредитів;

(3) Розробка та термінове впровадження системного антикризового пакету заходів для підтримки бізнесу, включаючи МСП та ті більші підприємства, які не мають подушки фінансової безпеки, шляхом вливання ліквідності в надійний бізнес, у тому числі за допомогою державних та місцевих замовлень на закупівлі медичних витратних матеріалів та обладнання у підприємств, які переходять від своєї регулярної діяльності до виробництва таких виробів, та інших заходів, які ми зазначили в додатку;

(4) Підтримка найбідніших верств населення суворо за розробленими цільовими програмами;

(5) Чітке і регулярне інформування про причини даних пакетів заходів, правила і механізми їх використання, а також будь-яких інших антикризових заходів у ЗМІ та через бізнес, волонтерські та інші об'єднання.

У додатку надана більш детальна інформація щодо кризових сценаріїв у різних країнах та заходів протидії, що вживаються в країнах з розвиненою та іншими типами економіки, як рекомендації стосовно вкрай необхідних дій з боку влади України.

З повагою,

Альфред Ф. Праус, Генеральний Секретар
Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні

Завантижити Відкритий Лист

Завантижити Додаток з інформацією щодо кризових сценаріїв у різних країнах та заходів протидії


30/03/2020


26/03/2020


13/03/2020

Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) була створена в 2017 році в Україні. Завдяки нашим членам: 9 провідним двостороннім палатам та бізнес-асоціаціям (Британо-Українській Торговій Палаті, Канадсько-Українській Торговій Палаті, Франко-Українській Торгово-Промисловій Палаті, Китайській Торговій Асоціа ції, Німецько-Українській Промислово-Торговельній Палаті, Шведській Бізнес-Асоціації, Міжнародній Спілці Бізнесменів України та Туреччини в Україні, Українсько-Австрійській Асоціації, Американо-Українській Діловій Раді) а також Торгово-промисловій палаті України, ми представляємо понад 9000 українських та іноземних компаній в Україні та за кордоном. Наша основна мета - покращити умови бізнесу в Україні та сприяти прямим іноземним інвестиціям.

На зустрічі ми обговорювали як впоратися з впливом коронавірусу на бізнес. В той час, як ми в цілому розуміємо і підтримуємо суттєві заходи, вжиті для запобігання подальшого поширення вірусу, ми маємо сумніви щодо доцільності заборони в'їзду іноземців до України: іноземні інвестиції є безумовно одним з головних рушіїв зростання та процвітання.

У зв’язку з цим ми ділитимемося з нашими членами досвідом та інформацією.

Київ, 13 березня 2020
Альфред Ф. Праус, Генеральний Секретар


26/09/2019

23 вересня 2019 Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) влаштовула концерт та гала-прийом у Національній Філармонії України.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти в прес-релізі, а також до Вашої уваги фотографії з події.


16/09/2019

Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019

23 вересня 2019 Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) влаштовує концерт та гала-прийом у Національній Філармонії України. Близько 350 представників топ-менеджменту компаній-членів ICBAC та сто діячів економічної, політичної та культурної сфер матимуть змогу насолодитися творами класичної музики та першокласним нетворкінгом.

Захід відбудеться за підтримки наступних партнерів та спонсорів:

Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019


09/07/2019

Діяльність ICBAC стосовно сприяння інвестуванню в Україну, в особливості шляхом страхування політичних ризиків та конфліктів.

До Вашої уваги інтерв'ю на UA-TV з Генеральним Секретарем Альфредом Праусом та головою Британо-Української Торгової Палати паном Бейтом С Томсом.


27/06/2019

ICBAC пропонує створення страхування політичних ризиків та конфліктів в Україні з метою сприяння інвестиціям, переважно прямим іноземним інвестиціям, які в останні роки були надзвичайно незначними, утримуючи зростання української економіки на дійсно неналежному рівні.

Спираючись на попередню ініціативу пана Бейта Томса, голови Британо-Української Торгової Палати, ICBAC лобіює політичних зацікавлених сторін з міжнародної спільноти як потенційних донорів гарантій, а також звертається до президента В. Зеленського та його команди для внесення даної пропозиції до програми Конференції з питань реформ в Україні в Торонто 2 - 4 липня.

З цією метою ICBAC дав декілька інтерв'ю на UA-TV та опублікував відповідну резолюцію, а також коментар до неї в Kyiv Post – див. стор. 2 і 3 випуску від 27 червня 2019.


31/05/2019

ICBAC ініціює створення фонду страхування політичних ризиків

Україна вкрай потребує інвестицій, аби зростати та процвітати. Прямі іноземні інвестиції були б значно вищими за відсутності політичного ризику.

Альфред Ф. Праус (Президент Українсько-Австрійської Асоціації та Генеральний секретар ICBAC) виступив модератором дискусії з Данилом Білаком (Президент UkraineInvest), Бейтом С. Томсом (Голова Британо-Української Торгової Палати, який висунув дану ініціативу), та членами аудиторії, як-от В'ячеславом Андрійко (Генеральний директор Willis Towers Watson), Александром Мак Уортером (Керуючий директор Citibank Україна), командою Президента України та представниками посольства Канади. Пропозицію ICBAC планується представити на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні 4 липня в Торонто. Попереду діяльність з лобіювання даної пропозиції, аби справа отримала успіх.

Детальнішу інформацію ви можете знайти в прес-релізі, а також до вашої уваги фотографії з події.


11/03/2019

Інтерв'ю з Генеральним Секретарем ICBAC на UA-TV

11 березня Генеральний Секретар ICBAC Альфред Ф. Праус презентував ICBAC на UA-TV.

Для перегляду інтерв’ю, перейдіть, будь ласка, за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WtSLhCdrXUQ


01/03/2019

Робоча зустріч ICBAC 2/2019

28 лютого 2019 року на робочій зустрічі ICBAC було вирішено, що фокусом діяльності мають бути питання страхування політичних ризиків, вироблення стратегій і заходів щодо зменшення відтоку робочої сили та відтоку мізків, та сприяння подальшому розвитку української IT-індустрії у належному правовому форматі.


12/02/2019

Робоча зустріч ICBAC 1/2019

11 лютого 2019 року відбулася перша у цьому році регулярна робоча зустріч членів ICBAC.

Президент Українсько-Австрійської Асоціації Альфред Ф. Праус, призначений Генеральним Секретарем ICBAC у 2019 році, буде займатися основними питаннями стосовно діяльності ICBAC, з метою її більш активного та відчутного розвитку.

ICBAC продовжуватиме концентрувати свою увагу на питаннях, які є основними передумовами для збільшення кількості прямих іноземних інвестицій як головного чинника зростання і, відтак, поліпшення добробуту. Практичний досвід та рекомендації компаній-членів ICBAC передаватимуться міністрам згідно профілю та іншим відповідним установам. Окрім питань освіти та підготовки кадрів для підвищення стандартів українського бізнесу, серед пріоритетів - стратегії та заходи щодо стримування відтоку робочої сили.

Для досягнення зазначеної мети члени ICBAC узгоджуватимуть дії під час щомісячних журфіксів і вже планують організувати декілька заходів, серед яких - масштабна конференція у співпраці з Торгово-промисловою палатою України у вересні 2019 року.