Новини ICBAC


16/02/2022

Китайська Торгова Асоціація передала Головування до Франко-Української Торгової Палати та Британсько-Українській торговій палаті в Міжнародній Раді Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC)

 • the ceremony of transferring Presidency, 16.02.2022
 • the ceremony of transferring Presidency, 16.02.2022
 • the ceremony of transferring Presidency, 16.02.2022
 • the ceremony of transferring Presidency, 16.02.2022

16-го лютого 2022 року в готелі «Holiday Inn Kyiv» відбулась церемонія передачі Головування від Китайської Торгової Асоціації (КТА) до Французько-української торгово-промислової палати та Британсько-Української торгової палати в Міжнародній Раді Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC).

З вітальним словом церемонію передачі Головування відкрив Президент Китайської Торгової Асоціації пан Ге Сунхуа, та зазначив: “Наприкінці липня 2021 року Китайська Торгова асоціація отримала управління ICBAC від Канадсько-української торговельної палати. Наразі ми передаємо управління Французько-українській торгово-промисловій палаті. Це чудовий приклад того, як країни з різних куточків світу об’єднані в Україні в одну організацію з однаковими цілями: покращення умов ведення бізнесу в Україні, захист та сприяння прямим іноземним інвестиціям. Ми створили ICBAC для зміцнення та поглиблення ділового діалогу між нами та урядом для подальшого розвитку бізнес-клімату в Україні відповідно до найкращих світових стандартів. Сьогодні, передаючи головування Французькій палаті, ми хочемо запевнити вас у нашій беззастережній підтримці Французької палати у реалізації її цілей протягом періоду головування”, наголосив пан Ге Сунхуа.

Виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації Руслан Осипенко підвів підсумки головування в Міжнародній раді у другій половині 2021 року, зробивши презентацію та розповівши про низку успішних прикладів взаємодії між ICBAC та українським урядом. “Китайська Торгова Асоціація, використатала своє Президенство в ІСВАС задля зміцнення та поглиблення бізнес-зв’язків та діалогу між нашими Асоціаціями-членами та їхніми компаніями-членами; сприяла розвитку міжкультурного діалогу між членами Міжнародної Ради; а також, в рамках благодійної діяльності, передали фінансову допомогу від ICBAC Київському перинатальному центру, який опікується новонародженими дітками з вродженими вадами. Це свідчить про те, що міжнародний бізнес думає не тільки про прибуток, а й готовий допомагати вирішувати локальні питання, і ми вдячні всім, хто підтримує нас на цьому шляху”, зазначив Руслан Осипенко.

Президент Французько-української торгово-промислової Бертран Бар’є привітав гостей заходу та подякував керівництву КТА за плідну роботу в рамках Головування в ІСВАС. “Цього року, Французько-Українська торгово-промислова палата вирішила об’єднати зусилля з Британсько-Українською торговою палатою та розділити Головування в Міжнародній Раді. Тим самим наголосити на єдності іноземних палат у продовженні роботи, розпочатої нашими колегами з Китайської Торгової Асоціації”, додав пан Бертран.

«Сьогодні, перебираючи керівні повноваження, Британсько-Українська Торгова Палата має намір додати власних ініціатив під час Головування в ICBAC, задля реалізації наступних завдань: підвищення статусу ICBAC за допомогою участі членів Міжнародної Ради у тижні України в Лондоні та розробка і впровадження механізму страхування політичних ризиків в Україні, у зв’язку із ситуацією, що розгортається довкола неї», зазначив Президент Британсько-Української Торгової Палати Бейт Томс.

В урочистій церемонії також взяли учать Президент Торгово-Промислової Палати України Геннадій Чижиков, Президент Турецько-Української Бізнес Асоціації Бурак Пехліван, Президент Українсько-Австрійської Асоціації Альфред Праус, Директор з питань інформації Американсько-Української Ділової Ради Михайло Даценко, представники компаній «CRBC», «UBRD», «Eco-vtor», «Huawei» «PowerChina», «CSCEC». До церемонії в онлайн режимі також приєдналися керівники Канадсько-Української Торгової Палати та Шведської Бізнес Асоціації в Україні.


10/02/2022

У Парижі відбувся Форум “Україна-Франція”

 • Forum Ukraine-France was held in Paris, 10.02.2022
 • Forum Ukraine-France was held in Paris, 10.02.2022
 • Forum Ukraine-France was held in Paris, 10.02.2022
 • Forum Ukraine-France was held in Paris, 10.02.2022

10-го лютого 2022 року відбувся Форум “Україна-Франція” у Парижі.

Захід організовано Центром “Нова Європа” спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин Ifri – Institut français des relations internationales (IFRI). Під час форуму обговорили різні аспекти взаємин України і Франції. Зокрема, йшлося про такі тематичні панелі:
• Чому Україна важлива? Політичні та безпекові тренди в Україні та їх вплив на Францію та Європу
• Енергетична безпека та кліматичні виклики: погляд з України та Франції
• Більше, ніж «просто бізнес». Нові торговельні та інвестиційні можливості для Франції в Україні і навпаки

Під час вітальної частини Альона Гетьманчук директорка “Нової Європи” наголосила:
“Виклики та загрози, які сьогодні йдуть для європейської безпеки та стабільності йдуть не від України. Украіна – це не траблмейкер континентального масштабу, а країна рішень, з якою варто вибудовувати стале партнерство”.

Із ключовою промовою до учасників форуму звернувся міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Деякі месиджі міністра для французької аудиторії:
• Ультиматуми, які лунають з Кремля вже у вигляді документів, просто не передбачають прийнятних рішень. Це не пропозиції до обговорення, це покладений на стіл заряджений револьвер;
• Україна бореться і буде боротися за себе. Зараз це боротьба на дипломатичному фронті, але ми готові до всіх сценаріїв. Ми готові боротися тому, що занадто добре знаємо, що буває, якщо здатися;
• Чим сильніша сьогодні Україна – тим нижчі ризики подальшого загострення. Все просто. Тонни оборонного озброєння, яке прибуває сьогодні до України з дружніх країн – це тонни аргументів за мир та спокій;
• Європі доведеться певний час мати в руках електрошокер санкцій. А також сміливість його застосувати проти тих, хто посягає на підвалини безпекового порядку. Живучи в кварталі, де є серійний маньяк, погодьтеся, краще мати електрошокер не у магазині, а прямо в себе в сумці;
• Компроміси здатні вести до миру, але не односторонні поступки з фундаментальних питань. Такі поступки лише запрошують війну. І Європа має пам’ятати це занадто добре.

Енергетична панель Форуму відбулася за участі керівництва французької RTE International, українських та французьких експертів.

“Як тільки буде NS-2, не буде жодного транзиту через Україну. Це потрібно розуміти всім”, – зазначив Юрій Вітренко, СЕО НАК Нафтогаз.

Він звернув увагу, що російська верхівка “вимагає від Європи дозволити йому бути понад законом”. “Газпром зловживає своїм домінуючим становищем. Путін хоче, аби NS2 запрацював попри невідповідність європейським правилам”, – наголосив голова правління НАК “Нафтогаз України”.

Завершальна частина Форуму “Україна-Франція” була присвячена новим торговельним і інвестиційним можливостям для Франції в Україні і – навпаки для України у Франції.

Учасники відзначали, що співпраця у цій сфері з року в рік поліпшується, з’являються нові приклади кооперації.

Бертран Бар’єр, президент правління Французько-української торгово-промислової палати, член Європейської бізнес-асоціації в Україні, зазначив, що до Французько-української торгової палати наразі входить 158 французьких компаній. Вони присутні фактично у всіх ключових секторах. Два французьких банки входять до Топ-10 українських банків. Працює також два автовиробника; присутній бізнес в сільському господарстві; французи – серед великих дистриб’юторських мереж; працюють також в IT-секторі.

З нагоди Форуму аналітики Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук та Леонід Літра підготували дискусійне мемо “Чому Україна важлива для Франції”, у якому спробували виокремити низку аргументів, чому Україна є важливою для Франції.

Форум націлений на те, щоб з допомогою відкритого діалогу урядових представників, незалежних експертів та представників бізнесу посилити розуміння між Україною та Францією, зробити партнерство між двома країнами більш передбачуваним та сталим і покращити сприйняття України у Франції.

Захід відбувся у рамках програми адвокаційних заходів України у Франції, які організовує Центр «Нова Європа» та Інститут міжнародних відносин Франції (Ifri – Institut français des relations internationales) у партнерстві з Міністерством закордонних справ України та за підтримки Нафтогазу та Федерації роботодавців нафтогазової галузі для покращення сприйняття України у Франції та розбудови українсько-французького діалогу.


02/02/2022

Зустріч членів ICBAC з Бізнес Омбудсменом України – Романом Ващуком

 • Meeting of ICBAC members, 02.02.2022
 • Meeting of ICBAC members, 02.02.2022
 • Meeting of ICBAC members, 02.02.2022
 • Meeting of ICBAC members, 02.02.2022

2-го лютого 2022 року відбулася онлайн зустріч членів Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC)з новопризначеним Бізнес-Омбудсменом України – паном Романом Ващуком.

У вступному слові пан Ващук розповів про роботу офісу Бізнес-омбудсмена, яка працює для конкретних компаній від ФОПів до великого бізнесу та є першою точкою контакту для компаній, які шукають допомоги проти несправедливого ставлення зі сторони державних установ та сприяє покращенню бізнес клімату в Україні. Окрема увага Ради Бізнес-Омбудсмена спрямована на посилення захисту малого і середнього підприємництва, що найбільш уразливе до зростання цін, посилення податкового навантаження, зміни «правил гри» на ринку. «Крім розгляду індивідуальних скарг, ми працюємо з найважливішими системними проблемами з якими компанії зіштовхуються та звертаються до нас. Тільки в 2021 році, ми опрацювали понад 2000 звернень і допомогли бізнесу зекономити чи відшкодувати 2,3 млрд гривень (88 мільйонів дол. США)» – зазначив пан Ващук.

У ході зустрічі члени Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат (ICBAC), мали чудову можливість обмінятися думками стосовно бізнес-клімату і викликів, які стоять перед іноземними інвесторами та локальним бізнесом в Україні, а також краще зрозуміти мандат та структуру Ради Бізнес-Омбудсмена.

У зустрічі взяли участь члени ICBAC: представники Китайської Торгової Асоціації, Українсько-Австрійської Асоціації, Британсько-Української Торгово-Промислової Палати, Канадсько-Української Торгової Палати, Торгово-Промислової Палати в Україні, Турецько-Української Бізнес Асоціації та Франко-Української Торгово-Промислової Палати.

Довідково: ICBAC об’єднує 9 іноземних двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, які разом консолідують понад 9000 підприємств та компаній, що представляють компанії, які здійснюють значні іноземні інвестиції в Україну. Ці Асоціації та палати представляють країни, які є найбільшими торговельними партнерами України.


21/12/2021

Зустріч членів (ICBAC) з керівником онлайн-складової національного проекту з розвитку підприємництва «Дія» Андрієм Ремізовим та Андрієм Литвином представником офісу з просування експорту України

 • Meeting of ICBAC members, 21.12.2021
 • Meeting of ICBAC members, 21.12.2021
 • Meeting of ICBAC members, 21.12.2021
 • Meeting of ICBAC members, 21.12.2021
 • Meeting of ICBAC members, 21.12.2021

21-го грудня 2021 року відбулась зустріч Членів Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) з представниками Міністерства цифрової трансформації керівником онлайн-складової національного проєкту з розвитку підприємництва «Дія» Андрієм Ремізовим та представником Офісу з просування експорту України Андрієм Литвином.

З вітальним словом виступив директор Китайської Торгової Асоціації Руслан Осипенко, привітавши гостей та відзначивши, що проект «Дія» значною мірою сприяє реалізації реформи цифрової трансформації України та передав слово гостям.

Андрій Ремізов у свою чергу запропонував зробити презентацію проекту «Дія», щоб продемонструвати, що собою представляє проект і чим він може бути корисний для ділових кіл. За словами керівника проекту Дія представляє собою цілу екосистему, включає в себе декілька потужних під проектів, які реалізується Міністерством цифрової трансформації України. Кінцевою метою проекту «Дія» є впровадження 100% державних послуг онлайн, навчання 3 мільйонів українців цифровій грамотності, доведення частки ІТ у ВВП України до 10%.

Проект «Дія» включає в себе наступні під проекти:
• «Дія цифрова освіта», підвищення цифрової грамотності населення України;
• «Дія Сіті», який є віртуальною економічною ІТ зоною для покращення умов ведення бізнес- діяльності в Україні.
• «Дія Бізнес» є національним проектом з розвитку підприємництва з акцентом на малий та середній бізнес. За допомогою онлайн сервісу, підприємець може знайти перелік документів для започаткування бізнесу в конкретному регіоні України та отримати консультацію стосовно розвитку бізнесу. В рамках офлайн компоненту в Україні будуються центри з підтримки підприємців, де вони зможуть отримати безкоштовні консультації та відвідати навчальні програми. Наразі в Україні відкрито та працює вже 11 таких офлайн центрів.
• «Дія маркет плейс». Напрямок про фінансові можливості, що відкриваються.
• «Дія ньюз» потенційні можливості для бізнесу, розповіді про успішні історії та успішні реалізовані проекти в Україні.
• «Дія Єдиний експортний портал», який включає в себе різні навчальні програми та є єдиним порталом для експортерів. У рамках роботи з розвитку підприємства та експорту реалізуються 4-и навчальні програми для експортерів та експортних менеджерів з різних секторів економіки. Програма навчає, як з нуля побудувати експортний план та вийти на міжнародні ринки. Крім того, на порталі є безкоштовна бізнес аналітика по країнах та ринках, серед іншого вона містить дані про: загальні дані по країні, її основні економічні параметри, топ імпорту та експорту країни, аналіз окремих сегментів ринку тощо. У рамках цього напрямку є можливість пошуку для бізнесменів профільних іноземних партнерів.
• «Дія торговельні виставки» онлайн. Дає змогу бізнесу без зайвих витрат презентувати свою продукцію за кордоном, або приймати участь у закордонних он лайн виставках та ярмарках.

Після презентації учасники зустрічі мали змогу поставили запитання керівнику проекту «Дія» та взяти участь у дискусії.

Зустріч була організована секретаріатом ICBAC разом з Торгово-Промисловою Палатою України (ТППУ) і відбувалася у комбінованому режимі он лайн та офф лайн. У зустрічі брали участь члени ICBAC: виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації Осипенко Руслан, Президент Українсько-Австрійської Асоціації Альфред Праус, Президент Української Торгово Промислової Палати Геннадій Чижиков, а також онлайн доєдналися до зустрічі Виконавчий директор Канадсько-Української Асоціації Емма Турос та Президент Британсько-Української Торгово Промислової Палати Бейт Томс.

Довідково: ICBAC об’єднує 9 іноземних двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, які разом консолідують понад 9000 підприємств та компаній, що представляють компанії, які здійснюють значні іноземні інвестиції в Україну. Ці Асоціації та палати представляють країни, які є найбільшими торговельними партнерами України.


14/12/2021

Члени Міжнародної Рада Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) прийняли участь у щорічному форумі UkraineInvest “MAKE in UA”

 • MAKE in UA, 14.12.2021
 • MAKE in UA, 14.12.2021
 • MAKE in UA, 14.12.2021
 • MAKE in UA, 14.12.2021
 • MAKE in UA, 14.12.2021
 • MAKE in UA, 14.12.2021

14-го грудня 2021 року члени Міжнародної Рада Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) на запрошення представників UkraineInvest прийняли участь у форумі “MAKE in UA”, в ході якого представники Української влади представили виробничий потенціал України та зробили презентацію основних економічних досягнень держави і програми залучення інвестицій у виробничий сектор економіки України.

Із вітальними промовами форум відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Народний депутат України, Голова Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторівта Галина Янченко, Голова депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”, голова наглядової ради UkraineInvest Давид Арахамія, які детальніше розповіли про впровадження реформ для розвитку виробництва та роль міжнародних фінансових організацій у підтримці інвестиційних проектів України.

У форумі приняли участь члени ICBAC Виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації Осипенко Руслан, Президент Українсько-Австрійської Асоціації Альфред Праус, Президент Німецько-Української Торгово Промислової Палати Олександр Маркус, Виконавчий директор Канадсько-Української Асоціації пані Емма Турос, Президент Української Торгово Промислової Палати Геннадій Чижиков, а також представники влади, міжнародних організацій, ділової та інвестиційної спільноти України і світу.

Для довідки:

ICBAC об’єднує 10 іноземних двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, включно з Торгово-промисловою палатою України і разом консолідує понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну. Ці Асоціації та палати представляють країни, які є найбільшими торговельними партнерами України.


15/11/2021

Міжнародна Рада Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) та Міжнародний жіночий клуб в Україні налагоджують співробітництво

 • cooperation in Ukraine, 15.11.2021
 • cooperation in Ukraine, 15.11.2021
 • cooperation in Ukraine, 15.11.2021

15 листопада 2021 р. відбулася зустріч представника ІСВАС, виконавчого директора Китайської Торгової Асоціації Руслана Осипенка та Президента ТППУ Геннадія Чижикова з Президентом Міжнародного жіночого клубу у м.Київ Христиною Гроеневальд (Christina Groenewald). На зустріч завітав також Президент ТППУ Геннадій Чижиков.

У ході зустрічі сторони обмінялися інформацією про свої організації та їхні завдання, а також обговорили питання можливих напрямків подальшого співробітництва Міжнародного жіночого клубу з Міжнародною Радою Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC), яку Китайська Асоціація очолює у теперішній час.

За результатами зустрічі домовились, щодо поширення серед членів ICBAC інформації про напрямки діяльності та конкретні проекти, що реалізуються за підтримки Міжнародного жіночого клубу в Україні та сприятиме налагодженню подальшого співробітництва клубу з представниками іноземного бізнесу в Україні.

Міжнародний жіночий клуб об’єднує жінок більш як з 90 країн світу, які займаються реалізацією широкого спектру благодійних проектів, а також у соціальній та культурній сферах. Серед них допомога дітям, людям похилого віку, людям з інвалідністю та жінкам.

Китайська Торгова Асоціація – це неурядове, неприбуткове об’єднання китайських та українських підприємств, що створене з метою активізації торгівлі та економічного партнерства України та Китаю.


05/10/2021

Благодійна фінансова допомога Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) Асоціації неонатологів України

 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021
 • ICBAC financial assistance for Association of Neonatologists of Ukraine, 05.10.2021

5-го жовтня 2021 року Міжнародна Рада Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) в особі Виконавчого директора Китайської Торгової Асоціації (КТА) Руслана Осипенко передала благодійну фінансову допомогу (250 тисяч гривень) Асоціації неонатологів України на розвиток Центру катамнестичного спостереження ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України».

Президент Асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська зазначила: «Центр катамнестичного спостереження орієнтований на надання безкоштовної медичної допомоги новонародженим з перинатальною патологією та передчасно народженим дітям від 0 до 3-х років з усіх регіонів України. В центрі буде працювати мультидисциплінарна команда у складі лікарів: педіатрів, неонатологів, неврологів, психологів, ортопедів, логопедів, пульмонологів та реабілітологів тощо, які на ранніх етапах діагностуватимуть та при необхідності лікуватимуть дітей з виявленими порушеннями, що дозволить знизити показники дитячої захворюваності та інвалідності в Україні. На базі Центру буде проводитись навчання та семінари-тренінги для лікарів, які працюють в даному напрямку з усіх регіонів країни.

Окремим напрямком роботи Центру катамнестичного спостереження будуть спостерігатись діти з природженими та набутими метаболічними порушеннями, які отримуватимуть консультування та лікування в клініках Інституту. Однією з головних цілей Центру –створення Національного реєстру дітей із спадковими захворюваннями обміну речовин і визначення національних референтних показників для української популяції. На сьогоднішній день вже затверджено 31 клінічний протокол діагностики та лікування метаболічних порушень, що дозволить лікарям родопомічних закладів України своєчасно виявляти рідкісні захворювання. Сподіваємось, що наукові напрацювання в даному напрямку дозволять українським спеціалістам увійти в єдиний медичний простір з Європейським союзом».

Наприкінці зустрічі, Благодійний фонд, створений під патронажем Асоціації неонатологів України "Заради дитини" під керівництвом Кушніра Віталія Миколайовича запропонував консолідувати зусилля на сумісну співпрацю та залучення благодійних коштів для реалізації спільних проектів з метою покращення медичної допомоги дітям України.


15/09/2021

Члени ICBAC взяли участь у святкуванні фестивалю «CRAYFISH FEAST MEETING»

 • The celebration of the
 • The celebration of the
 • The celebration of the
 • The celebration of the
 • The celebration of the

З-го вересня 2021 року Шведська бізнес асоціація в Україні «SBA» у співпраці з «Stockholm Studios» провела фестиваль раків «CRAYFISH FEAST MEETING». Метою заходу було познайомити гостей зі шведськими традиціями та розпочати новий бізнес сезон.

Відкрив святкування Голова наглядової ради Шведської бізнес асоціації в Україні пан Пер Магнуссон: «Я дуже радий вітати колег та друзів на традиційному Шведському заходіCRAYFISH FEAST MEETING, яке знаменує початок нового ділового сезону. Місією «SBA» є зміцнення ділових відносин між Швецією та Україною, тому даний захід є чудовою можливістю зустріти нових партнерів та обмінятися планами, думками та ідеями на прийдешній бізнес сезон».

З вітальним словом також виступили: Виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації Осипенко Руслан, Амбасадор «Stockholm Studios» Олена Ранцевич тазаступник бізнес-омбудсмена УкраїниТетяни Коротка.

Після офіційної частини гості мали можливість познайомитися з традиціями святкування фестивалю, посмакувати найрізноманітніші страви з морепродуктів та смачні морські делікатеси, насолодитися шведськими традиційними піснями та танцями в компанії Шведської бізнес спільноти.

У заході також прийняли участь представники шведських та українських компаній-членів «SBA», ділова спільнота та члени ICBAC.

Традиційно, фестиваль раків в Швеції проводять приблизно в середині серпня – на початку вересня, якраз в цей час закінчується заборона на ловлю раків. Фестиваль приурочують традиційному відкриттю осіннього бізнес сезону.


09/09/2021

Презентація стратегії розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року
Віце – прем`єр -міністром України О. Резніковим для потенційних інвесторів.

 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021
 • Development strategies of Donetsk and Luhansk regions, 09.09.2021

9-го вересня 2021 року в Торгово-Промисловій Палаті України (ТППУ) відбулася презентація стратегії розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року для потенційних інвесторів та членів Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC). Стратегію особисто представив Віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. Зустріч була організована спільно ТПП та ICBAC.

Віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резнікову вступному слові зазначив, що метою стратегії є формування державного бачення довгострокового розвитку постраждалих від окупації областей України. У результаті спільної роботи державних експертів, представників громадянського суспільства, бізнес кіл та місцевих громад, з’явився документ, який дає уявлення, в якому напрямку буде рухатися держава і як розвиватиме деокуповані території. При цьому, за його словами, при підготовці цієї стратегії враховувалися всі наявні ризики, як політичні, економічні так і безпекові.

Втрати України через окупацію Донбасу, за підрахунками окремих іноземних та вітчизняних експертів становлять 125 млрд. дол. США, зазначив він. Серед джерел фінансування реалізації проектів в рамках цієї стратегії передбачаються такі кошти: державного бюджету, кредитні ресурси, донорська допомога та прямі іноземні інвестиції. При цьому найважливішим ресурсом після державних коштів, безумовно, будуть іноземні інвестиції.Тому в стратегії передбачаються створення особливого бізнес-режиму на цих територіях. Прийнято рішення спиратися на вже існуючу законодавчу базу, зокрема про території пріоритетного розвитку і використати саме цю модель для пришвидшеного розвиткув Донецькій та Луганській областях.

Серед пріоритетних проектів - відновлення інфраструктури регіону: будівництво нових автодоріг, залізничних колій, аеропорту, реалізація проекту з постачання чистої питної води, рекультивація териконів. Максимально будуть задіяні трудові ресурси з числа переміщених осіб, яких нараховується на звільнених територіях Донецької та Луганської області до 400 тис. осіб.

Через існуючу недовіру до місцевої системи правосуддя, для захисту іноземних інвесторів та їхніх інвестицій, прийнято рішення сприяти відкриттю в Україні філій міжнародних судів, яким довіряє міжнародний бізнес. Для страхування та гарантування іноземних інвестицій від політичних та безпекових ризиків планується створити Консорціумний фонд у розмірі 3 млрд. євро, яким керуватимуть іноземці. Україна готова внести до цього фонду 5 відсотків власного капіталу.

Крім того, серед заохочень для інвесторів називалися додаткові до вже існуючих преференції для індустріальних парків, що діятимуть на цих територіях; низка податкових преференцій; започаткування режиму підтримки бізнесу та інвестицій.

Однак, на запитання представників ICBACпро конкретні плани та параметри щодо започаткування для інвесторів податкових пільг, або у чому саме полягатиме привілейований бізнес режим у цих областях,перший заступник міністра Ростислав Замлинський зазначив, що конкретні цифри з’являться пізніше після додаткових консультацій у тому числі з бізнесом.

У зустрічі взяли участь члени Міжнародної Ради Бізнес Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC), Виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації Осипенко Руслан, Президент Україно-Австрійської Асоціації Альфред Праус, Президент Шведської Бізнес Асоціації в Україні Богдан Сенчук, Виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати Емма Турос, Директор по інформації Американо-Української ділової спільноти Михайло Даценко, а також компанії-члени ICBAC.


28/05/2021

Інвестиційні проекти Херсонщини

 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021
 • Privatization of Infrastructure Projects, 28.05.2021

28 травня відбулась друга онлайн зустріч членів-учасників ICBAC та керівництва Херсонщини. На зустріч, що була призначена приватизації інфраструктурних об’єктів та підприємств регіону, були запрошені іноземні компанії – потенційні інвестори. Модерували захід Емма Турос, Генеральний секретар ICBAC та виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати, та Артур Мадатян, Радник голови Херсонської обласної державної адміністрації. Під час зустрічі було презентовано проекти приватизації ДП «Скадовський морський торговий порт» ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство» та проект приватизації 100% державного пакету акцій Херсонського заводу «Судмаш». Також, під час зустрічі відбулась презентація Агенції регіонального розвитку «Офіс Євроінтеграції» Херсонської області одним із завдань якої є підготовка та супроводження інвестиційних проєктів.

Представники ОДА, Фонду Держмайна та Агенції регіонального розвитку «Офіс Євроінтеграції» Херсонської області детально відповіли на запитання та надали змістовну інформацію по об’єктам. Зацікавлені компанії вже розпочали практичну роботу з українськими партнерами.

Захід відбувся в продовження зустрічі ICBAC з Головою Херсонської ОДА Сергієм Козирем у квітні цього року, під час якої голови міжнародних палат мали можливість більше дізнатися про регіон та плани щодо його розвитку.

Презентацію Херсонської області можна переглянути тут

Ми вдячні керівництву Херсонщини та ФДМУ за співпрацю та сучасний підхід у залученні іноземних компаній до участі в процесі приватизації та розбудови інфраструктури. Сподіваємося на продовження діалогу під час І Міжнародного Інвестиційного Форума «Південна стратегія розвитку» . Захід відбудеться 10-11 червня 2021 в с.Стрілкове (Генічеського району Херсонської області) та проходитиме за участю представників Українського Уряду і Парламенту, провідних економістів, представників бізнесу та експертів. Під час форуму учасники матимуть змогу долучитись до обговорення цифровізації, реформ децентралізації та умов стрімких змін під впливом коронавірусу.

Слідкуйте за нашими новинами та долучайтесь до наших заходів!


17/05/2021

 • Meeting with the Chairman of the SFSU, 17.05.2021
 • Meeting with the Chairman of the SFSU, 17.05.2021
 • Meeting with the Chairman of the SFSU, 17.05.2021
 • Meeting with the Chairman of the SFSU, 17.05.2021

17 травня 2021 р. Члени Міжнародної ради бізнесасоціацій та палат в Україні зустрілися з Головою Державної фіскальної служби України (ДФСУ) Вадимом Мельником, керівником Офісу ефективної взаємодії з бізнесом Костянтином Турчаком та менеджером Офісу Мар'яною Мазур.

В ході дискусії Голова ДФС В. Мельник розповів про реформування ДФСУ та про ключові досягнення за останні чотири місяці. Розповідаючи про роботу Офісу ефективної взаємодії з бізнесом, він наголосив на різному підході до легального та нелегального бізнесу: «Має бути чіткий розподіл між легальним і нелегальним бізнесом, окреслення меж і способі ввзаємодії з ними: з легальним - діалог і партнерство, з нелегальним - жорстко, виключно в межах закону, жодних спроб "домовитись".

Керівник Офісу ефективної взаємодії бізнесом окреслив основні цілі Бюро: «Ми націлені на спільну аналітичну базу та широкий діалог між бізнесом та урядом для кращої економічної безпеки країни та кращих умов для легального бізнесу "

Ми вдячні Державній фіскальній службі за відкритість до діалогу та готовність до активної співпраці з бізнесом.

Презентацію зустрічі можна переглянути тут

Слідкуйте за нашими оновленнями в соціальних мережах та не пропускайте цікавих подій!


16/04/2021

Члени Міжнародної ради ділових асоціацій та палат (ICBAC) провели зустріч з головою Херсонської державної адміністрації Сергієм Козиром

 • Meeting with the Kherson mayor, 16.04.2021
 • Meeting with the Kherson mayor, 16.04.2021
 • Meeting with the Kherson mayor, 16.04.2021
 • Meeting with the Kherson mayor, 16.04.2021

Під час зустрічі губернатор наголосив, що створення сприятливого клімату для розвитку бізнесу та інвестицій у Херсонській області було і залишається пріоритетним питанням для команди Херсонської державної адміністрації.

Пан Козир представив регіон: промисловий потенціал, логістичну мережу, транспортну мережу, функціонуючу інфраструктуру, приватизаційні проекти, сільськогосподарський потенціал та багато інших перспективних напрямків міжнародної співпраці. "Співпраця з ICBAC є важливим кроком для нас у розвитку економіки регіону". – сказав Пан Губернатор - "Зрештою, це асоціація найбільших двосторонніх палат, що діють у нашій країні, які насправді слугують рушієм і важливим ланкою у встановленні відносин між українськими та іноземними бізнес-організаціями, державними та неурядовими організаціями І я переконаний, що консолідувавши зусилля, ми зможемо налагодити хороші відносини із іноземними інвесторами та значно підвищити рівень економіки в регіоні ".

Виступаючи від імені ICBAC, президент Австрійсько-Української Асоціації Альфред Праус розповів про діяльність ICBAC за останні три роки та її плани на 2021 рік, а також перспективи залучення міжнародної експертизи.

Губернатор висловив вдячність усім членам ICBAC та Генеральному секретарю ICBAC Еммі Турос (CUCC) за цікаву дискусію та пропозиції. Сторони домовились про подальші кроки та майбутній візит делегації ICBAC до Херсонської області, коли будуть скасовані карантинні обмеження.

Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) об’єднує9 двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, і разом консолідує понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх новин!


01/03/2021

З моменту свого заснування у 2017 році Міжнародна Рада Бізнес Асоціацій та Палат (ICBAC) в Україністала авторитетнимзахисникомукраїнського та міжнародногобізнесу в Україні. СьогодніICBACоб’єднує дев’ять двосторонніх палат та асоціацій та Торгово-Промислову Палату України, які разом представляють понад 9 000 компаній в Україні та за кордоном.

Впродовж останніх двох років під орудою Альфреда Прауса, Президента Українсько-Австрійської Асоціації, Рада провела низку заходів, спрямованих на реалізацію своїх завдань. У 2018-2019 роках увага буда зосереджена на просуванні інвестицій в Україну та запровадження страхування політичних ризиків. Останнє питання повернулося до порядку денного бізнес-спільноти після кількох виступів у ЗМІ за участі Альфреда Прауса, Президента Українсько-Австрійської Асоціації, очільника Британсько-Української Торгової Палати БейтаТомса, а також Олександра Маркуса, Голови Правління Німецько-Української Торгово-Промислової Палати. Велику увагу привернула публікація щодо діяльності Міжнародної Ради та важливості страхування політичних ризиків для залучення інвестицій в Україну, а також спільний вступ з Головою UkraineInvest Данилом Білаком.

Культурна дипломатія завжди лишалася невід’ємною частиною міжнародної співпраці. Вперше українці змогли почути живе виконання твори сучасних композиторів Канади, КНР, Туреччини у виконанні Київського симфонічного оркестру під диригуванням Алли Кульбаби на концерті в Київській філармонії 23 вересня 2019. Оперна діва Сусанна Чахоян (сопрано) була, як завжди, неперевершена у виконанні класичних арій та пісень європейських та американських композиторів.

Разом з діловими та культурними ініціативами Міжнародна Рада підтримує зусилля для адаптації української освіти до викликів розвитку економіки та технологій. Підготовка кваліфікованих кадрів для всіх галузей та нестача фахівців гальмує зростання міжнародної співпраці в економічній площині та залученню інвестицій в Україну. Ці питання були обговорені на форумі«Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта», організованому членами ICBAC у жовтні 2020.

Впродовж останніх місяців, поки триває пандемія коронавірусної хвороби, Рада активно стала на захист бізнесу в Україні, особливо галузей, що значно постраждали від обмежувальних заходів, зокрема – готельно-ресторанного, проектів відновлювальної енергетики. Голови торгових палат та асоціацій провели понад 20 зустрічей з ключовими урядовцями, включаючи Прем’єр-міністра України пана Дениса Шмигаля, Міністра економічного розвитку і торгівлі, Голови UkraineInvest, т.в.о. Міністра енергетики, Головою Фонду Державного майна України та іншими.

Всі члени Міжнародної Ради визнають та щиро вдячні за величезний внесок пана Альфреда Прауса та його команди у розвиток цієї важливої платформи міжнародної комунікації та співпраці та його відданість виконанню нашої спільної місії. Наслідуючи цей курс, у 2021 році, ICBAC працюватиме під орудою Емми Турос, Виконавчого директора по Україні Канадсько-Української Торгової Палати, потім головування перейде до Руслана Осипенка, Голови Китайської Комерційної Асоціації. Порядок денний на цей рік містить, але не обмежується:
• Підготовку до відновлення великої приватизації в Україні та посилення співпраці з UkraineInvest, Фонду Держмайна України (ФДМУ), Державною Геологічною Службою та іншими ключовими організаціями, залученими до процесу;
• Захист українського та міжнародного бізнесу в Україні;
• Участь у заходах, спрямованих на запобігання та протидії корупції;
• Культурна дипломатія та підтримка сучасних освітніх програм у сфері бізнесу;
• Розширення присутності у соціальних медіа;
• Кооперація на рівні регіонів, включаючи візити.

У 2021 члени Міжнародної Ради Бізнес-Асоціацій отримають можливість ближче познайомитися з Канадою через серію он-лайн зустрічей з урядами та бізнесами різних провінцій Канади. Члени інших палат також будуть запрошені взяти участь у виставках та подіях за участі Канади, таких як SIALв Торонто, GlobalPetroleumShowв Калгарі та інших.


Emma Turos, General Secretary of ICBAC


26/01/2021

Новий Генеральний секретар ICBAC - Емма Турос, CUCC

 • New General Secretary of ICBAC - Emma Turos, CUCC 26.01.2021
 • New General Secretary of ICBAC - Emma Turos, CUCC 26.01.2021
 • New General Secretary of ICBAC - Emma Turos, CUCC 26.01.2021
 • New General Secretary of ICBAC - Emma Turos, CUCC 26.01.202125 січня 2021 року Альфред Ф. Праус, президент Українсько-Австрійської Асоціації, прослуживши два роки Генеральним секретарем Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні ICBAC, передав Генеральний секретаріат, який за правилами щороку має очолюватися черговою організацією-членом ICBAC, пані Еммі Турос, виконавчому директору Канадо-Української Торгової Палати.
Альфред Праус продовжуватиме діяльність в рамках ICBAC у якості члена виконавчого комітету.


04/12/2020

Україна: інвестиційна гавань в часи змін

Онлайн Конференція 11.12.2020

Запрошення

Запрошуємо Вас на першу щорічну міжнародну конференцію «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», яку організовує урядовий Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, що відбудеться в онлайн форматі 11 грудня 2020 року.

Захід стане інтерактивною платформою для інформування міжнародної та української інвестиційної спільноти щодо прогресу реформ і розвитку інвестиційного клімату в Україні протягом 2020 року та відповідні стратегічні плани держави на 2021 рік.

Програма конференції складається з 10 інтерактивних дискусійних панелей за участі понад 30 спікерів.

Користуючись нагодою, звертаємо Вашу увагу, що в даній конференції візьмуть участь керівники трьох членів ICBAC: Альфред Ф. Праус, Генеральний секретар ICBAC і Президент Українсько-Австрійської Асоціації, разом з Геннадієм Чижиковим, Президентом Торгово-промислової палати України, у панелі з питань релокації виробничих потужностей в Україну о 16:15. В панелі о 17:45 Зенон Потічний, Президент Канадо-Української торгово-промислової палати, буде говорити про побудову "інвестиційних мостів" між регіонами України та міжнародним бізнесом.

З подією Ви можете ознайомитися за посиланням.

Конференцію буде проведено в онлайн форматі двома мовами: українською та англійською. Під час трансляції буде забезпечено синхронний переклад.

Реєстрація для участі за посиланням.

UKRAINE: INVESTMENT HARBOR IN THE TIME OF CHANGE


20/11/2020

Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта

"Лише завдяки модернізованій системі Україна зможе утримати молодь у країні і потенційно залучати додаткові кадри з-за кордону."

19 листопада 2020 року за ініціативи Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) було проведено форум «Передумова для майбутніх інвестицій – сучасна освіта» з метою обговорення пріоритетних завдань, важливих у питанні розвитку сучасної системи освіти, яка задовольнятиме потреби економіки та сприятиме внутрішнім та іноземним інвестиціям у неї. Також були детально обговорені теми професійно-технічної підготовки, зокрема розвиток дуальної освіти в Україні, а також формування бренду роботодавця та реформування трудового законодавства в Україні.

Нагадаємо, що Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 9 двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, і разом вони об'єднують понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

Члени ICBAC висловлюють свою подяку спонсорам Форуму ДТЕК та Bosch, а також блискучим спікерам та аудиторії.

Щоб переглянути запис Форуму англійською мовою: https://youtu.be/2wZAgzA4TCY

Щоб переглянути запис Форуму українською мовою: https://youtu.be/KQgWlSy60ts

Для Вашої зручності - Програма Форуму.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти в Прес-релізі, а також до Вашої уваги фотографії з події

На прохання глядачів, доступні презентації спікерів

За підтримки:

sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum


11/11/2020

Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта

ФОРУМ ICBAC 19 листопада 2020 року

Запрошуємо Вас на Форум ICBAC «Передумова для майбутніх інвестицій - сучасна освіта», що проходитиме 19 листопада 2020 року.

Професійна освіта за міжнародними стандартами є безперечно однією з найважливіших передумов для залучення інвестицій. Тому Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні ICBAC вирішила підготувати форум на відповідну тему, що пройде в основному в цифровому форматі з двомовною прямою трансляцією, забезпечуючи безпечний простір для відвідування звідусіль всім бажаючим.

Щоб приєднатися до Форуму англійською мовою: https://youtu.be/2wZAgzA4TCY

Щоб приєднатися до Форуму українською мовою: https://youtu.be/KQgWlSy60ts

Програма додається до вашої уваги.

Будемо вдячні за Вашу реєстрацію за адресою generalsecretary@icbac.org (будь ласка, вкажіть своє ім’я, компанію та свій email).

До зустрічі!

Захід відбудеться за підтримки:

sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum sponsors ICBAC Edu Forum


9/10/2020

Зустріч з т.в.о. Міністра енергетики України Ольгою Буславець

9 жовтня представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ІСВАС) зустрілися з т.в.о. Міністра енергетики України Ольгою Буславець обговорити важливі для українського бізнесу та іноземних інвесторів енергетичні питання та визначити напрями потенційної співпраці з Міністерством.

Нагадаємо, що Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 9 двосторонніх торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а також Торгово-промислову палату України, і разом вони об'єднують понад 9000 підприємств, що представляють більшість роботодавців в Україні, а також компанії, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

У ході зустрічі представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні мали нагоду обговорити з т.в.о. Міністра енергетики України низку питань, серед яких ЕСУ 2035, умови під’єднання до електромереж, технології Smart Grid та модернізація електромережної інфраструктури, cтимулююче тарифоутворення (RAB-тарифи), гідроенергетика, "зелені"облігації та енергоефективність, зобов’язання за простроченими до сплати "зеленими" рахунками та їхній вплив на ПІІ, затримки з підписанням УРП, прозорість у формуванні цін, стратегії щодо гідрогену, атомної енергетики та "зеленого" енергетичного переходу.

Пані Буславець детально окреслила заходи у реформуванні окремих сфер енергетики, які наразі впроваджуються міністерством, зокрема, у галузях гідроенергетики, "зеленої" енергетики, атомної енергетики, і закликала представників ICBAC ділитися досвідом та висловлювати своє бачення щодо шляхів покращення ситуації на національному енергетичному ринку.

“Енергетика України – дуже привабливий сектор з точки зору інвестицій. Впровадження стимулюючого тарифоутворення відкриває широкі можливості для інвестицій з точки зору модернізації мережі. Саме тому Міністерство підтримує перехід на RAB-тарифи та працює над тим, аби підхід було покращено. Ми ведемо дискусію з Регулятором та експертами щодо зваженого підходу з метою наявності фінансового ресурсу для модернізації мережі та позбавлення інвесторів необхідності сплачувати за створення потужності. Відтак, приклади представлених в ICBAC країн щодо стимулюючого тарифоутворення для підкріплення позиції Міністерства перед Регулятором були б дуже цінними у питанні покращення існуючого рішення та акумуляції необхідних ресурсів для модернізації мережі, а звідси – умов для інвестування.” – зазначила т.в.о. Міністра енергетики України Ольга Буславець.

Генеральний секретар ICBAC Альфред Ф. Праус запевнив, що члени Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні відкриті до поглиблення діалогу з Міністерством, готові співпрацювати, ділитися досвідом і надавати свою підтримку задля покращення бізнес-клімату в країні та подальшого зростання її економіки.

Подивитися фото.


24/07/2020

Зустріч з Леваном Варшаломідзе та Сергієм Цівкачем

Сьогодні представники Міжнародної ради бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) зустрілися з Секретарем Національної інвестиційної ради Леваном Варшаломідзе та Головою Правління UkraineInvest Сергієм Цівкачем з метою обговорення стану інвестиційного клімату України, процесів різноманітного характеру, що впливають на нього, та кроків української влади, необхідних для того, аби Україна була цікавою інвесторам.

Питання у сфері державних закупівель, відновлювальних джерел енергії, податків та ринку глибинної переробки були серед обговорюваних тем. Учасники також торкнулися важливості верховенства права, та визначили завдання розбудови довіри одним з ключових у питанні розбудови сприйняття України світом як надійного партнера для ведення бізнесу.

Пан Варшаломідзе наголосив, що одним з пріоритетів уряду є встановлення прямого контакту з бізнесом, в той час як представники ICBAC висловили можливість надати експертів зі своїх членів для роботи над питаннями покращення бізнес-клімату в Україні.

Учасники домовились про активну бізнес-орієнтовану співпрацю.


13/07/2020

Ми раді поділитися з Вами запрошенням на дводенну Онлайн Конференцію, яку організують Міжнародний Трейд-клуб (МТК) та члени Дніпропетровської торгово-промислової палати 4-5 серпня 2020 року.

Програма передбачає сесію коротких презентацій можливостей та перспектив співпраці з боку членів МТК, а також переговори в форматі B2B. Більш детальну інформацію Ви можете знайти у додатках ( Запрошення, Програма ), та/або звернувшись до п. Олександра Ванідовського, Виконавчого Секретаря МТК (a.vanidovsky@gmail.com, +380969400060).
Участь у конференції безкоштовна.

Підтвердіть свою участь, будь ласка, п.Ванідовському до 21 липня 2020 року.


09/07/2020

Зустріч з Прем'єр міністром України

Сьогодні Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій в Україні (ICBAC) мала зустріч із Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, з метою зміцнення та поглиблення діалогу бізнесу з Урядом України для сприяння розвитку кращих умов для ведення бізнесу.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти тут а також до Вашої уваги фотографії з події.


02/07/2020

Заява ICBAC стосовно відставки Голови НБУ Якова Смолія

Рада ICBAC глибоко стурбована розвитком подій у світлі вчорашньої раптової заяви Голови Національного Банку України Якова Смолія про бажання піти у відставку, з посиланням на постійний політичний тиск як причину, і звертається до Президента, Уряду та Парламенту із закликом дотримуватися попередньої траєкторії та не дати Україні знову потрапити у фінансову кризу.

Повний текст заяви - у вкладенні.


23/05/2020

ICBAC на підтримку заяви USUBC щодо "зеленого тарифу"

ICBAC повністю підтримує заяву нашого члена Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) щодо останніх перемовин стосовно «зеленого тарифу» в енергетичному секторі України, направлену до Офісу Президента, Офісу Прем'єр-міністра, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства закордонних справ, Посольства України в США та Посольства США в Україні, Офісу Національної інвестиційної ради, UkraineInvest, Ради бізнес-омбудсмена та ін.

До Вашої уваги Заява USUBC.


19/05/2020


21/04/2020

ICBAC на підтримку української економіки та бізнесу у час коронавірусу

Пану Володимиру Зеленському
Президенту України
Пану Денису Шмигалю
Прем’єр-міністру України
Пану Дмитру Разумкову
Голові Верховної Ради України

Тема: Стосовно кризи, спричиненої пандемією коронавірусу

Шановні пп. Президенте, Прем’єр-міністре та Голово Верховної Ради!

Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні (ICBAC) представляє 10 українських та закордонних торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, зазначених нижче, які об'єднують понад 9000 компаній, що представляють більшість роботодавців в Україні, та тих, які здійснюють більшість іноземних інвестицій в Україну.

ICBAC вважає, що COVID-19 становить величезну загрозу для глобального здоров'я, як фізичного, так і економічного. Наші країни запровадили комплекси заходів, які включають різної інтенсивності тестування, відстеження носіїв та карантиноподібні режими з різним ступенем успіху, та з єдиним беззаперечним фактом - раннє визнання проблеми сприяє нижчому рівню захворюваності. Політики опинилися перед важким вибором: знизити безпосередню взаємодію до мінімуму, щоб зупинити поширення інфекції, і отримати значне падіння ВВП, або дозволити бізнесу хоч трохи вести діяльність, щоб мінімізувати безробіття, і отримати ризик більш широкого поширення вірусу. Занадто швидке відновлення економічної діяльності, хоча і бажане з економічної точки зору в короткостроковій перспективі, може також спричинити новий спалах інфекції.

Україна є досить вразливою в питаннях охорони здоров'я та економічних ризиків, короткострокових та довгострокових, що спричинені пандемією. Ми розуміємо, що Україна як країна з висхідною економікою здатна виділити доволі обмежені кошти на заходи з підтримки охорони здоров’я, а також на підтримку бізнесу, щоб допомогти роботодавцям утримувати персонал, навіть на умовах неповного робочого дня в ці скрутні часи.

ICBAC вітає останні дії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо часткового зменшення економічного та регулятивного тиску на бізнес в цих надзвичайно напружених умовах та створення Ради з питань економічного розвитку України при Прем'єр-міністрі України. ICBAC та її асоціації-члени готові надавати допомогу владі України в розробці комплексного пакету антикризових заходів, у тому числі шляхом обміну досвідом країн асоціацій-членів.

Члени ICBAC вважають, що для зведення до мінімуму наслідків кризи, спричиненої COVID-19, влада України повинна визначити найнагальнішими завданнями наступні,взявши їх до ретельного опрацювання найближчим часом:

(1) Забезпечення фінансування значного бюджетного дефіциту, включаючи продовження співпраці з МВФ, який би розблокував інші джерела фінансування, та з іншими міжнародними фінансовими установами (МФУ), отримання двосторонньої допомоги від інших держав та міжнародних організацій, таких як ВООЗ, спрямованих безпосередньо на протидію, попередження і подолання наслідків COVID-19 для здоров'я;

(2) Підтримання стабільності банківської системи та запобігання неминучого ризику збільшення проблемних та непрацюючих кредитів;

(3) Розробка та термінове впровадження системного антикризового пакету заходів для підтримки бізнесу, включаючи МСП та ті більші підприємства, які не мають подушки фінансової безпеки, шляхом вливання ліквідності в надійний бізнес, у тому числі за допомогою державних та місцевих замовлень на закупівлі медичних витратних матеріалів та обладнання у підприємств, які переходять від своєї регулярної діяльності до виробництва таких виробів, та інших заходів, які ми зазначили в додатку;

(4) Підтримка найбідніших верств населення суворо за розробленими цільовими програмами;

(5) Чітке і регулярне інформування про причини даних пакетів заходів, правила і механізми їх використання, а також будь-яких інших антикризових заходів у ЗМІ та через бізнес, волонтерські та інші об'єднання.

У додатку надана більш детальна інформація щодо кризових сценаріїв у різних країнах та заходів протидії, що вживаються в країнах з розвиненою та іншими типами економіки, як рекомендації стосовно вкрай необхідних дій з боку влади України.

З повагою,

Альфред Ф. Праус, Генеральний Секретар
Міжнародна рада бізнес-асоціацій та палат в Україні

Завантижити Відкритий Лист

Завантижити Додаток з інформацією щодо кризових сценаріїв у різних країнах та заходів протидії


30/03/2020


26/03/2020


13/03/2020

Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) була створена в 2017 році в Україні. Завдяки нашим членам: 9 провідним двостороннім палатам та бізнес-асоціаціям (Британо-Українській Торговій Палаті, Канадсько-Українській Торговій Палаті, Франко-Українській Торгово-Промисловій Палаті, Китайській Торговій Асоціа ції, Німецько-Українській Промислово-Торговельній Палаті, Шведській Бізнес-Асоціації, Міжнародній Спілці Бізнесменів України та Туреччини в Україні, Українсько-Австрійській Асоціації, Американо-Українській Діловій Раді) а також Торгово-промисловій палаті України, ми представляємо понад 9000 українських та іноземних компаній в Україні та за кордоном. Наша основна мета - покращити умови бізнесу в Україні та сприяти прямим іноземним інвестиціям.

На зустрічі ми обговорювали як впоратися з впливом коронавірусу на бізнес. В той час, як ми в цілому розуміємо і підтримуємо суттєві заходи, вжиті для запобігання подальшого поширення вірусу, ми маємо сумніви щодо доцільності заборони в'їзду іноземців до України: іноземні інвестиції є безумовно одним з головних рушіїв зростання та процвітання.

У зв’язку з цим ми ділитимемося з нашими членами досвідом та інформацією.

Київ, 13 березня 2020
Альфред Ф. Праус, Генеральний Секретар


26/09/2019

23 вересня 2019 Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) влаштовула концерт та гала-прийом у Національній Філармонії України.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти в прес-релізі, а також до Вашої уваги фотографії з події.


16/09/2019

Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019

23 вересня 2019 Міжнародна Рада Бізнес-Асоціацій та Палат в Україні (ICBAC) влаштовує концерт та гала-прийом у Національній Філармонії України. Близько 350 представників топ-менеджменту компаній-членів ICBAC та сто діячів економічної, політичної та культурної сфер матимуть змогу насолодитися творами класичної музики та першокласним нетворкінгом.

Захід відбудеться за підтримки наступних партнерів та спонсорів:

Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019 Концерт та гала-прийом ICBAC 23 вересня 2019


09/07/2019

Діяльність ICBAC стосовно сприяння інвестуванню в Україну, в особливості шляхом страхування політичних ризиків та конфліктів.

До Вашої уваги інтерв'ю на UA-TV з Генеральним Секретарем Альфредом Праусом та головою Британо-Української Торгової Палати паном Бейтом С Томсом.


27/06/2019

ICBAC пропонує створення страхування політичних ризиків та конфліктів в Україні з метою сприяння інвестиціям, переважно прямим іноземним інвестиціям, які в останні роки були надзвичайно незначними, утримуючи зростання української економіки на дійсно неналежному рівні.

Спираючись на попередню ініціативу пана Бейта Томса, голови Британо-Української Торгової Палати, ICBAC лобіює політичних зацікавлених сторін з міжнародної спільноти як потенційних донорів гарантій, а також звертається до президента В. Зеленського та його команди для внесення даної пропозиції до програми Конференції з питань реформ в Україні в Торонто 2 - 4 липня.

З цією метою ICBAC дав декілька інтерв'ю на UA-TV та опублікував відповідну резолюцію, а також коментар до неї в Kyiv Post – див. стор. 2 і 3 випуску від 27 червня 2019.


31/05/2019

ICBAC ініціює створення фонду страхування політичних ризиків

Україна вкрай потребує інвестицій, аби зростати та процвітати. Прямі іноземні інвестиції були б значно вищими за відсутності політичного ризику.

Альфред Ф. Праус (Президент Українсько-Австрійської Асоціації та Генеральний секретар ICBAC) виступив модератором дискусії з Данилом Білаком (Президент UkraineInvest), Бейтом С. Томсом (Голова Британо-Української Торгової Палати, який висунув дану ініціативу), та членами аудиторії, як-от В'ячеславом Андрійко (Генеральний директор Willis Towers Watson), Александром Мак Уортером (Керуючий директор Citibank Україна), командою Президента України та представниками посольства Канади. Пропозицію ICBAC планується представити на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні 4 липня в Торонто. Попереду діяльність з лобіювання даної пропозиції, аби справа отримала успіх.

Детальнішу інформацію ви можете знайти в прес-релізі, а також до вашої уваги фотографії з події.


11/03/2019

Інтерв'ю з Генеральним Секретарем ICBAC на UA-TV

11 березня Генеральний Секретар ICBAC Альфред Ф. Праус презентував ICBAC на UA-TV.

Для перегляду інтерв’ю, перейдіть, будь ласка, за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WtSLhCdrXUQ


01/03/2019

Робоча зустріч ICBAC 2/2019

28 лютого 2019 року на робочій зустрічі ICBAC було вирішено, що фокусом діяльності мають бути питання страхування політичних ризиків, вироблення стратегій і заходів щодо зменшення відтоку робочої сили та відтоку мізків, та сприяння подальшому розвитку української IT-індустрії у належному правовому форматі.


12/02/2019

Робоча зустріч ICBAC 1/2019

11 лютого 2019 року відбулася перша у цьому році регулярна робоча зустріч членів ICBAC.

Президент Українсько-Австрійської Асоціації Альфред Ф. Праус, призначений Генеральним Секретарем ICBAC у 2019 році, буде займатися основними питаннями стосовно діяльності ICBAC, з метою її більш активного та відчутного розвитку.

ICBAC продовжуватиме концентрувати свою увагу на питаннях, які є основними передумовами для збільшення кількості прямих іноземних інвестицій як головного чинника зростання і, відтак, поліпшення добробуту. Практичний досвід та рекомендації компаній-членів ICBAC передаватимуться міністрам згідно профілю та іншим відповідним установам. Окрім питань освіти та підготовки кадрів для підвищення стандартів українського бізнесу, серед пріоритетів - стратегії та заходи щодо стримування відтоку робочої сили.

Для досягнення зазначеної мети члени ICBAC узгоджуватимуть дії під час щомісячних журфіксів і вже планують організувати декілька заходів, серед яких - масштабна конференція у співпраці з Торгово-промисловою палатою України у вересні 2019 року.